Upozornění!
Souhlasím Zrušit

Zmenšení prsou

 

Poradna

Položit dotazV této sekci naleznete všechny dotazy, které sem byly vloženy a následně lékařem zodpovězeny. V případě, že nenaleznete dotaz a odpověď na to, co zajímá právě Vás, pak můžete položit svůj vlastní dotaz a MUDr. David Tomášek Vám ho zodpoví.
Poradna je zcela anonymní, není potřeba uvádět jméno či další údaje. Vaši odpověď naleznete zde v této sekci.

V této sekci naleznete všechny chronologicky řazené dotazy ze všech zákroků, které k nám klienti vkládají. Pokud si přejete vyhledat otázky a odpovědi ke konkrétnímu zákroku, pak vyberte daný zákrok ve výběrovém okénku.

zmenšení prsou věk
Zmenšení prsou, simona, 13.11.2017
Dobrý den, uvažuji o zmenšení prsou. Mám velikost 75F prsa jsou povislá, dost těžká jsem docela chudá takže mě z nich neustále bolí záda. Je mi 18 let proto se chci zeptat jestli je to možné?
Sice nerad zmenšuji "panenská prsa" ( tedy, ta která nekojila). Děláme to a velmi opatrně, aby nedošlo k výraznému porušení mlékovodů ve zbytku žlázy. Těším se na konsultaci, určitě se přijďte poradit.
Hrazení pojišťovnou
Zmenšení prsou, Jitka, 11.09.2017
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, zda se u vás provádí zmenšení prsů ze zdravotních důvodů, které je hrazené pojišťovnou. Mám opravdu velká a povislá prsa, bolí mě krční páteř, omezuje mě to při sportu, v běžném životě. Předem moc děkuji za odpověď. Hezký den. Jitka
Bohužel naše pracoviště nemá smlouvu se zdravotními pojišťovnami. U nás se výkon musí hradit ze strany klientky.
Gynekomastie
Zmenšení prsou, Knihomol, 27.02.2017
Dobrý den, od puberty trpím zvětšením prsů, nyní je mi 42let a na běžné kontrole v nemocnici mi bylo ošetřujícím lékařem sděleno, že trpím uvedeným problémem a mám si u praktirckého lékaře vyžádat hormonální léčbu, že je to naprosto běžná věc. Zajímá mne Váš odborný názor(je mi jasné, že po emailu to nebude snadné - ale držel bych se Vašho kolegy z nemocnice), případné nežádoucí účinky, apod. Předem moc děkuji! Jinoch
První věc je ta, že jsem plastický chirurg, který řeže do lidí a prakticky vůbec nerozumím endokrinologii. K vedlejším účinkům se tedy musí vyjádřit endokrinolog. Mě se endokrinologové vyjádřili v tom smyslu, že léčba gynekomastie je z 90% konservativně neúspěšná a končí na operačním stole chirurga, či chirurga plastického. Tedy rozhodnutí je na Vás. Dále se také domnívám, že je to nemoc a ne nějaký estetický požadavek a revizní lékař by se měl vyslovit kladně, že výkon pokryje zdravotní pojišťovna. Přes to je mnoho mužů, kteří zvolí placenou službu. Rozhodnutí je tedy na Vás.
Gynekomastie
Zmenšení prsou, Petr, 07.11.2016
Dobrý den, chci se jenom zeptat, zdali se jedná o gynekomastii, nebo pseudogynekomastii. Mockrát děkuji.
Takto Vám to nikdo neřekne, chce to endokrinologické vyšetření, eventuálně endokrinologickou léčbu. Ale operovat se to dá kdykoliv, protože sami endokrinologové tvrdí, že léčba zvětšených žláz mužských prsů je konservativně úspěšná jen z 10%. Tedy zbytek této populace skončí na našich operačních stolech - pokud chce, A jde-li Vám o to zda si to zaplatíte, nebo to půjde přes pojišťovnu, pak podle mého názoru je to lidský faktor jak to rozhodne plastický chirurg a pracoviště, na kterém pracuje. Alespoň tak to vidím já...
Věk
Zmenšení prsou, Martina, 26.09.2016
Dobrý den chtěla bych se zeptat od kolika mohu podstoupit operaci na zmenseni prsou?? dekuji Martina
Svéprávná jste od 18 let.Vývoj žlázy končí od 21 do 23 let zhruba. Ideální je redukci provést až po kojení. Tak si vyberte. Otázka je jak dalece Vám veliká prsa ubližují.
Může se tvořit mléko?
Zmenšení prsou, Martina, 01.06.2016
Přeji dobrý den, jsem po operaci skoro 4 roky a nyní jsem zjistila, že čekám miminko. A má otázka zní jestli se vytvoří mléko? Paní doktorka co mi to dělala říkala, že nebudu moci kojit, ale nevím zda se mi může tvořit mléko nebo ne. A pokud ano co na to dávají aby se mléko netvorilo. Děkuji předem za odpověď
Prsa se zmenšují i mladým děvčatům, když mají tak zvanou gigantomastii, čili obrovská prsa. Některé mlékovody se sice přeruší, ale v zásadě žláza kojit může, třeba i za cenu vzniku cyst v prsech, které se dají diagnosticky identifikovat a hlídat. Rozhodně bych asi nedoporučoval primárně stavět laktaci. To tak maximálně při komplikacích (záněty-mastitidy, bolesti prsů, tlaky a podobně) a to Vám Váš pediatr pak ohlídá. Mléko od matky je pro dítě velmi důležité.
Gynekomastie
Zmenšení prsou, Vašek, 08.02.2016
Dobry den, Zajímalo by mě,pokud bych šel u vas na operaci gymekomastie a byly by mi odstraněny prsni žlázy,jak velká je šance ze by prsní zlaza opět začala růst.Děkuji za odpověď.
Šance recidivy je nulová. To je jako kdybych Vám uřízl ruku - taky už nedoroste.
Chtěla bych se zeptat kdy bych se měla objednat na konzultaci,od doby ukončení kojení?
Zmenšení prsou, Mirka,37 let, 19.08.2015
Dobrý den,také by mě zajímalo když mám prsa velikosti I,J o jak moc by jste mi je dokázali zmenšit? Jelikož jsem po dvou dětech a kojení, prsa jsou velká a povislá a jsem nešťastná jak s konfekčními velikostmi tak i s tím,že se nemohu na veřejnosti dojít vykoupat..neboť sehnat plavky je pomalu nemožné.Předem děkuji za info.
V zásadě lze prsa zmenšit do nuly, vždyť se prsa odstraňují kvůli nemocem. Nicméně redukční mammaplastika lze provést s jakýmikoliv prsy. Problém může být s dvorcem. Máte-li veliká prsa, dvorce budou hodně nízko. Na dvorec se musí nechat potom dlouhý lalok a někdy se stane, že se dvorec může špatně hojit. Ale vše vysvětlím, přijdete-li na konsultaci. Tyto operace provádí plastický chirurg velmi často všeobecně. Jinak Vaší situaci chápu, je to hlavní problém žen s velkými prsy, nechtějí pak do společnosti, na plovárnu a podobně...
Jizvy
Zmenšení prsou, Tera, 04.08.2015
Dobrý den, uvažuji o zmenšení prsou ale tvoří se mi nehezké vystouple jizvy. Je i tak pro mne operace vhodná?
To Vám dopředu nikdo neřekne, jak se budete hojit. Hojení závisí na mnoha faktorech - způsob operace, napětí kůže, typ šití po vrstvách a tak dále. Určitě je významné Vás předem vyšetřit a zodpovědně se k tomu vyjádřit. Pak záleží také na žebříčku hodnot. Dejte si potřeby operačního výkonu na jednu stranu pomyslných vah a na druhou stranu míru rizik a je na jen na Vás jak se rozhodnete. My, v případě, že stav prsů je natolik tragický, že je třeba operovat, můžeme operaci prohlásit za možnou z chirurgického hlediska, ale dopředu jak se zhojíte neví nikdo z nás. Je to prostě medicína a já rád říkám férově jak to je...
Anestezie při operaci zmenšení prsou
Zmenšení prsou, Jarmila, 30.06.2015
Dobrý den, chtěla bych se zeptat, jestli můžu jít na operaci - zmenšení prsou s anestezií, pokud jsem před 5 lety proděla plicní embolii. Děkuji za odpověď.
Z plicní embolizace v anamnese není nikdo moc nadšený. Ideální je podstoupit takovýto výkon na klinice plastické chirurgie nejvyššího typu. Ti mají "za rohem" jednotku ARO a v případě komplikací Vás tam z toho lépe dostanou. Berte to tak, že za cenu zdravotního rizika není dobré riskovat kvůli zlepšení svého vzhledu.
Lze uskutečnit operaci při lokálním umrtvení?
Zmenšení prsou, Ludmila Kuzmová, 25.05.2015
Dobrý den. Naše maminka je šedesátnice,dobrák od kosti. Ňadra jí na stáří vyrostla od dvojek k rozměrům,které jsou už neúnosné. Má díky nim zdravotní problémi. Chceme si tady maminku ještě dlouho nechat,ale při operacích snáší hodně špatně narkózy. Má jednu operaci,když jí bylo asi čtyřicet a před deseti lety odoperována štítná žláza. Operace je skutečně zapotřebí,ale narkóza,to je pro mojí maminku odsouzení,tahat se dalších ix let,jak ona říká,s vemeny,s prominutím. Ráda bych jí pomohla,protože tam kde se dotýkají prsy kůže,se jí,chuděře,kůže zanicuje,má časté opruzení,léto protrpí,spánek je nekvalitní,záda to odnášejí. Vidím,jak je nešťastná,ale pokud není způsob,jak provést operaci bez narkózy,budeme se muset dívat,jak maminka trpí.
Operace prsů bez celkové anestesie by byla opravdu velmi složitá, výkon na prsech je opravdu veliký. Toto je problematika, respektive dotaz spíše pro anestesiologa, zda a by nebyl schopen kombinovat analgosedaci s lokální anestesií. Určitě by byla operace v tomto připadě dobrá provést na klinickém pracovišti. Další otázkou je, zda revizní lékař schválí výkon jako zdravotní indikaci. Naše pracoviště smlouvu se zdravotními pojišťovnami nemá. Po vyšetření lze určit co by se dalo dělat. Přijďte na konsultaci s vyšetřením... Zdraví Dr. Tomášek
co kdyz priberu
Zmenšení prsou, porotype, 11.03.2015
Může se stát, že při nabrání váhy budou pak prsa pnout, bolet, případně že jizva praskne, když se vlastně odebere kus kůže?
Že by praskla kůže vlivem tlaku při zvýšení váhy, jsem nezažil. Pokud hovoříme o podkožních prasklinách – striích ‒, pak ano, může. Mohou se také více roztahovat jizvy, třeba i původně dobře a úzce zhojené.
záruka
Zmenšení prsou, balbínová, 11.03.2015
Poskytuje se na tento typ operace nějaká záruka? Například, že 5 let prsa budou držet svou podobu? Aby se nestalo, že rok po operaci prsa opět povadnou?
V medicíně nelze dát takovouto záruku. Nikdy nevíme, jak bude vývoj jedince pokračovat.
citlivost pri zmensovani nader
Zmenšení prsou, 11.03.2015
Při posouvání dvorců a bradavek do jiné polohy, ovlivní to následnou citlivost?
Citlivost to ovlivnit může i přes naši sebejemnější snahu. Je to nevyzpytatelné.
hrazeni pojistovnou- zmenseni prsou
Zmenšení prsou, danuse, 11.03.2015
Máte smlouvu se zdravotní pojišťovnou?
Nemáme.
proveseni
Zmenšení prsou, anonym, 11.03.2015
Může se stát, že se po operaci opět prsa prověsí?
Rozhodně ano, říkáme, že když kůže neudrží velkou žlázu, pokud je zdravá, může se uvolňovat i podruhé. Platí to hlavně pro přetrvávající velkou žlázu, která tíží.
kojeni
Zmenšení prsou, 11.03.2015
Může mammaplastika ovlivnit kojení? V případě, že se odebírá část mléčné žlázy?
V případě, že se při mastopexi neproniká do žlázy, nemělo by to mít vliv na laktaci (tvorbu mléka).
zmenseni prsou
Zmenšení prsou, linda, 11.03.2015
V jakém věku je vhodné jít na mammaplastiku? Je vhodné počkat až po dětech?
Počkat po splnění reprodukčních povinností je ideální řešení. Avšak někdy k nám psychické strasti nám přivádějí i mladé bezdětné ženy ve strachu, že si nenajdou partnera, a tak lze provádět operace už po dosažení věku svéprávnosti (18 let), nadšený z toho však nejsem.

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.
 

Neváhejte s konzultací – pomůžeme Vám!

V případě, že uvažujete o některém ze zákroků estetické plastické operace,
doporučujeme objednat se k nám na zcela nezávaznou osobní konzultaci,
kde s Vámi náš špičkový plastický chirurg MUDr. David Tomášek
podrobně projedná Váš problém a navrhne možná řešení. OBJEDNAT KONZULTACI