Upozornění!
Souhlasím Zrušit

Plastika asymetrických prsou

 

Poradna

Položit dotazV této sekci naleznete všechny dotazy, které sem byly vloženy a následně lékařem zodpovězeny. V případě, že nenaleznete dotaz a odpověď na to, co zajímá právě Vás, pak můžete položit svůj vlastní dotaz a MUDr. David Tomášek Vám ho zodpoví.
Poradna je zcela anonymní, není potřeba uvádět jméno či další údaje. Vaši odpověď naleznete zde v této sekci.

V této sekci naleznete všechny chronologicky řazené dotazy ze všech zákroků, které k nám klienti vkládají. Pokud si přejete vyhledat otázky a odpovědi ke konkrétnímu zákroku, pak vyberte daný zákrok ve výběrovém okénku.

Reoperace prsu po zánětu v okolí implantátu.
Plastika asymetrických prsou, Marta, 11.01.2017
Dobrý den. 1. 12. 2016 jsem byla ve Vinohradské nemocnici na vyndání mléčných prsních žláz s následnou celkovou rekonstrukcí vložením implantátu Allergan 310 g kulatý. Jsem nositelkou mutace BRCA 1. Zhruba po dvou dnech od operace mi levé prso prosakovalo. Pod prsem se mi udělal červený pruh. Poté to prosakovalo čím dál více a zhruba po 20 dnech od operace to již spíš teklo a udělali se v jizvách díry (2 cm). Implantát mi 25. 12. 2016 vyndali a nasadili antibiotika (název reoperace je psán jako T856 a Y831). Pravé prso je v pořádku. Vím, že se vše musí zklidnit a zahojit, ale dostala jsem informaci od svého operatéra, že mi nemusí dát stejnou velikost implantátu zpět. Že po zhojení (cca 6 měsíců) mi dají pravděpodobně menší implantát. Takže budu mít asymetrii v prsou. Jsem z toho zoufalá a hledám nějaké info. Po celém tom martýriu bych nerada vypadala nesymetricky. Je prosím nějaká jiná možnost i s tím, že si reoperaci zaplatím?
S subkutánníma mastektomiema nemají estetičtí chirurgové moc zkušeností, neboť takovýto výkon při nálezu BRCA positivní mají provádět jen pracoviště se smlouvou se ZP což samozřejmě Vinohradská klinika jako největší republikové pracoviště má tedy s touto situací největší zkušenosti. Já mám veliké operační zkušenosti a vím že to co se Vám přesně dělo bylo ne přiliš vysoké podkoží v inkriminovaném místě, kde jakási reakce, třeba zánět vedlo k postupnému vyloučení implantátu. Sám jsem podobnou situaci opakovaně operoval jako výsledek výkonů u jiných pracovišť. Já osobně bych neoperoval tuto situaci dříve než za rok, i když si uvědomuji jaké strasti kolem toho máte. Nemyslím však, že je důvod nevložit pod kůži jakoukoliv velikost implantátu. Ideální je použít do krajiny kam se implantát vkládá tkáňový expandér, dát implantát samozřejmě pod sval a kůži pomalu i se svalem expandovat - roztáhnout pro příslušnou velikost. Postup je nákladnější, avšak ze zkušeností u jiných pracovišť vím, že i tkáňovou expansi jakýmsi způsobem pojišťovna hradit může a z mého pohledu takovou to komplikaci hradit MĚLA. Je to na lékaři, který Vás operoval, nebo se dohodněte s přednostou přímo.Držím pallce
Rekonvalescence
Plastika asymetrických prsou, Marcela, 07.06.2015
Dobrý den ráda bych se zeptala jak dlouho trvá rekonvalescence po operaci a jak je zákrok náročný pro pacientku.Děkuji
Nevím přesně o jaký typ operace Vám jde. Většinou se organismus hojí 2 týdny. Sportovat dovoluji vesměs po měsíci. Samozřejmě záleží na to jakou krajinu operujeme a jakou si musíme chránit.
jina prsa
Plastika asymetrických prsou, smutnous, 11.03.2015
dobry den, chtela bych se zeptat zda nahodou operaci asymetrickych prsou nehradi pojistovna. Je mi 18 let a mam kazde prsou vyrazne jine a mam z toho velky komplex, az psychicke problemy. Nebo jestli alespon neposkytujete nejakou slevu - studenskou slevu?
Byly časy, kdy to pojišťovny hradila, respektive, kdy zdravotní pojišťovny nebyly. Dnes Vám to revizní lékař vysvětlí s tím, že se s tím dá žít a ať si to necháte odoperovat plastickým chirurgem za přímou platbu. Pravda je, že to ženy často obcházela a ač ten problém neměly dožadovaly se opravy. Tím si to vlastně pokazily samy, respektive těm následujícím nešťastným ženám s asymetrií
  • 1

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.
 

Neváhejte s konzultací – pomůžeme Vám!

V případě, že uvažujete o některém ze zákroků estetické plastické operace,
doporučujeme objednat se k nám na zcela nezávaznou osobní konzultaci,
kde s Vámi náš špičkový plastický chirurg MUDr. David Tomášek
podrobně projedná Váš problém a navrhne možná řešení. OBJEDNAT KONZULTACI