Upozornění!
Souhlasím Zrušit
 
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Odsátí tuku - liposukce

 

Po operaci

Samotná liposukce je jen první fází, na kterou má chirurg přímý vliv. Druhá fáze, kterou je proces hojení po liposukci, závisí již také na pacientovi, na tom, jak dbá na svou životosprávu a jak se řídí radami operatéra. Zde je nutné zdůraznit význam kompresivního elastického návleku. Je přímo podmínkou nosit kompresivní bandáž na operovaných krajinách a jejich okolí.

Doba pobytu na lůžkovém pracovišti je závislá na typu a rozsahu liposukce i na typu anestezie. Důležité je po operaci co nejdříve doplnit tekutiny, které se v průběhu liposukce z těla vysály. Po celkové anestezii se smějí přijímat tekutiny ústy až dvě hodiny po výkonu a již tentýž večer lze v doprovodu jít na toaletu. Po epidurální anestezii je nutný klid po transportu na lůžko na zádech až do následujícího dne. Výhodná po tomto typu anestezie je možnost hojného příjmu tekutin hned po výkonu a normální diety vůbec. Tekutiny jsou nutné k doplnění liposukcí ztraceného objemu tekutin.

Doma leží operovaný v klidu na lůžku s mírně zdviženými dolními končetinami. Po liposukci podbřišku doporučujeme neohýbat se, tedy nejlépe jen ležet či stát. Sezení po této operaci není příliš vhodné, neboť se může v místě záhybu vytvořit nehezká vráska na břiše. Pacient by měl chodit jen na toaletu, za hygienou a k jídlu. V této době se vstřebávají modřiny a vzniklý sekret, proto je klid velice důležitý. V opačném případě dochází k vysokým, tzv. resorpčním teplotám a otoku dolních končetin.

Po 7‒9 dnech se vyjímají stehy a teprve v této době pacient může začít i s delší chůzí. Další kontroly určí operatér. Po dobu prvního měsíce by se měly kompresivní návleky snímat jen v případě tělesné hygieny. V této době si má pacient operovaná místa válečkovat, nejlépe válečkem na nudle nebo lahví od vína směrem k operační rance a vymasírovat eventuální pooperační sekret. Doba nošení návleků je věcí individuálního názoru operatéra. Zde je nutné opět zdůraznit význam kompresivního elastického návleku. Je přímo podmínkou nosit kompresivní bandáž na operovaných krajinách a jejich okolí. Tyto návleky po provedené liposukci ovlivňují hojení a výsledný kosmetický efekt natolik, že jsou vlastně druhou polovinou efektu výkonu. Komprese brání krvácení po liposukci, tvorbě a ukládání pooperačního sekretu a otokům. Dále drží stabilní tlak na operovanou plochu, a tím srovnává drobné nerovnosti. Tyto pomůcky musejí být natolik velké, aby kryly operovanou plochu s přesahem nejméně 15 cm. Individuální poučení dostane každý pacient od svého operatéra.

Do následujících dvou měsíců se ještě doporučuje nosit elastické návleky a po třech měsících po liposukci je provedena poslední kontrola a fotografie. V této době lze již celou operaci zhodnotit. Jeden až tři měsíce po operaci se nedoporučuje zvýšená fyzická námaha. Ani koupání ve vodě do tří měsíců není vhodné. Sprchy se naopak doporučují již třetí pooperační den. V tomto čase se také nedoporučuje opalování, neboť v operovaných plochách probíhá hojivý proces a některé buňky účastnící se tohoto procesu vstřebávají trvale pigment, a operované plochy by tedy mohly být trvale skvrnitě pigmentované.

Po každém chirurgickém výkonu je nadmíru vhodné přilepšit si užíváním léku Wobenzym, nebo Phlogenzym. Jsou to léky pro zlepšení průtoku lymfy tělem, urychlují hojivost potenciací (podporou) imunitního systému. Více informací o těchto lécích pro úspěšnější rekonvalescenci naleznete na www.mucos.cz.

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.

Neváhejte s konzultací – pomůžeme Vám!

V případě, že uvažujete o některém ze zákroků estetické plastické operace,
doporučujeme objednat se k nám na zcela nezávaznou osobní konzultaci,
kde s Vámi náš špičkový plastický chirurg MUDr. David Tomášek
podrobně projedná Váš problém a navrhne možná řešení. OBJEDNAT KONZULTACI