Upozornění!
Souhlasím Zrušit
 
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Rozšířený FACE a SMAS lifting

 

Základní informace

Rozšířené vyhlazení obličeje a krku, včetně povázek svalů obličeje a krku, se odborně nazývá rozšířeným FACE a SMAS liftingem. „Facelifting“ se stal fenoménem dnešní doby a je stále více vyhledávaný, a to i mladšími ženami. Faceliftem lze dosáhnout výrazně mladšího a svěžejšího vzhledu.

Kdy jít na rozšířený FACE a SMAS lifting

Obecně se dá říci, že tento komplexní zákrok není vhodný dříve než před 40. rokem života. Do této doby totiž kůže obsahuje ještě dost velké množství elastického vlákna a výsledek by neměl tak dlouhodobý efekt jako právě až po 40. roku života. Správné načasování tohoto zákroku se vždy odvíjí od konkrétního stavu povolené kůže v obličeji pacientky či pacienta (výrazně povolená kůže v obličeji především s povislými tvářemi sahající téměr na hranu oblouku dolní čelisti, krku a v oblasti podbradku) a svou roli také hraje celkový zdravotní stav, jako jsou zdravé srdce, plíce, normální krevní tlak, dobrá krevní srážlivost a jiné. Horní věková hranice je určena zejména zdravotním stavem pacienta, je však nutno vědět, že ve vyšším věku nad sedmdesát let je i při dobrém zdravotním stavu operace rizikovější.

Mohou na FACE a SMAS lifting muži?

Facelifting je možné provádět u žen, ale i u mužů. U mužů přináší chirurgické vyhlazování obličeje a krku dva základní problémy, a to je větší viditelnost jizev v oblasti vlasů, především kvůli výraznějšímu řídnutí vlasů (pro muže typické). Druhým problémem je posun oblasti vousů do úrovně těsně před boltcem, což následně nemusí působit přirozeně.

Co je přesně facelifting

Moderní princip faceliftingu (tzv. SMAS lifting) spočívá v první fázi, kdy se vypínají věkem uvolněná povrchní pouzdra obličejových svalů tváří a krku tzv. povázky. Ještě efektivnější je sešití povrchního svalu krku ve střední čáře a jeho vytažení na opačné straně za ušima k hlubším vrstvám podkoží. Přebytek tkáně SMAS se přeloží dovnitř, aby byly tváře plnější. V druhé fázi je vypnutí kůže, podkoží obličeje a krku. Přebytek kůže se odstraní. Je důležité si uvědomit, že facelifting nezastaví proces stárnutí a po čase dochází opět k pozvolnému uvadání kůže.

Jak dlouho rozšířený FACE a SMAS lifting vydrží

Chirurgické vyhlazení obličeje a krku je velmi efektivní operace. Délka trvání výsledku je ovšem velmi individuální a odvíjí se od věku pacienta, tvaru obličeje, kvality kůže, dědičnosti. Hlavně však od způsobu života a péče o pleť. V ideálním případě může být efekt faceliftingu neměnný po dobu 10?15 let. Facelifting lze v průběhu let opakovat. Při opakování se zákrok většinou provádí pouze formou základního kožního FACE liftingu, vzácně i vypnutím uvolněné povázky svalové.

Facelifting s liposukcí

U silnějších pacientů se často doporučuje kombinace faceliftingu s liposukcí. Liposukce odstraní nežádoucí tukovou vrstvu pod bradou a následující facelifting vyhladí kůži a obličejové svaly. Současně s faceliftingem lze rovněž operovat horní víčka či čelo. Je velkým rizikem liposukční metodou odsávat tuk tváří, vede to k patrným nerovnostem, které často nejdou odstranit a obličej je trvale nerovný. Někdy lze odstranit specifický tuk tváří, který mají zvýrazněný lidé v dětském věku, někdy však zůstává až do dospělosti a ve stárnoucím věku vede k výrazněji povadlým tvářím (Bichatovo tukové těleso).

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.