Upozornění!
Souhlasím Zrušit

Modelace a přitažení ušních boltců

 

Poradna

Položit dotazV této sekci naleznete všechny dotazy, které sem byly vloženy a následně lékařem zodpovězeny. V případě, že nenaleznete dotaz a odpověď na to, co zajímá právě Vás, pak můžete položit svůj vlastní dotaz a MUDr. David Tomášek Vám ho zodpoví.
Poradna je zcela anonymní, není potřeba uvádět jméno či další údaje. Vaši odpověď naleznete zde v této sekci.

V této sekci naleznete všechny chronologicky řazené dotazy ze všech zákroků, které k nám klienti vkládají. Pokud si přejete vyhledat otázky a odpovědi ke konkrétnímu zákroku, pak vyberte daný zákrok ve výběrovém okénku.

Odstavající ušní boltce
Plastika nosu, Milan, 31.10.2017
Dobrý den pane doktore, chtěl bych se na to zda je možné to , že když si 2 měsíční miminko přileháhává ouška a začnou mu odstávat špičky oušek se růstem vrátí zpět. Při porodu mělo miminko ouška krásnš u hlavičky, děkuji moc.
Na toto není jednoznačná odpověď. Především se na to neptejte plastického chirurga, spíše pediatra, ten by měl mít s tímto větší zkušenosti. Já soudím, že je to záležitost růstu, že se nyní ouška už růstem vyvíjejí geneticky po někom. A situaci možná neovlivní ani kdyby miminko nosilo čelenku.
Darwinův hrbolek
Plastika nosu, Zuz, 24.07.2016
Dobrý den, je prosím možné odstranit Darwinův hrbolek bez přišití ušního boltce? Trápí mě jen ten výrůstek na jednom uchu, ne odstáté uši. Děkuji za odpověď.
Určitě ano, záleží na tom, kde Vám bude vadit jizva po odstranění nejméně.
hrozne male usi
Plastika nosu, 11.03.2015
Mám velmi malé uši oproti své velké hlavě. Rád bych se zeptal, zda vůbec existuje možnost zvětšení uší.
Možnost prakticky neexistuje. Jsou sice metodiky vytvoření nového nevyvinutého boltce, ale to je práce pro klinické plastické chirurgy, kteří řeší vrozené vady, výkony hrazené pojišťovnou, kterou my bohužel nemáme.
hrbolek v uších
Plastika nosu, ušoplesk, 11.03.2015
Mám velmi velký vnitřní hrbol ‒ výčnělek v uchu, okolí se mi kvůli tomu často posmívá... Lze ho nějak zmenšit?
Lze, záleží na poloze, někdy je možné ubrat i zezadu a jizva je nepatrná, někdy při postupu zepředu zůstane více či méně patrná jizvička.
akumpunkturni body
Plastika nosu, heja, 11.03.2015
Nemůže operace uší narušit akupunkturní body?
Tuto zkušenost nemám, ale dokážu si představit, že ano.
modelace
Plastika nosu, 11.03.2015
Mám velmi velké uši, bohužel ne v oblasti lalůčků, ale horního boltce, lze to nějak zmenšit?
Lze, ale nerad to dělám, protože přitažením boltce se velikost zmírní, avšak vytvářejí se velké nesouměrné jizvy a boltec může vypadat nepřirozeně.
zasiti lalucku
Plastika nosu, lkelknlk, 11.03.2015
V mládí jsem nosila velké africké kroužky v lalůčkách. Nyní mám po nich velké díry. Lze to zašít a kolik by to stálo?
Je to možné, lalůček může mít více či méně viditelnou jizvičku. Cena se může blížit ceně korekce celých boltců. Chcete-li mít lalůčky „precizně“ upravené, pak časově vyjde výkon téměř nastejno.
sluch
Plastika nosu, triniti, 11.03.2015
Může nějak operace uší ovlivnit sluch?
I když se stává, že vnější zvukovod lehce mění tvar a uši jaksi „nesbírají zvuk“ stejným způsobem, ke změnám slyšení by dojít nemělo. Dosud jsem tuto komplikaci neviděl.
naslouchatko problem pro operaci usi?
Plastika nosu, dadulka, 11.03.2015
Mám velmi odstálé boltce a rád bych podsoupil operaci, zároveň však trpím vrozenou nedoslýchavostí a používám naslouchátko, je to problém?
Je to problém v tom, že minimálně 2 týdny, ne-li měsíc, budete bez naslouchátka. Vnitřní naslouchátko bolí ‒ zvukovod je na čas jiného tvaru a u zevního se závěsem vadí za uchem, neboť leží tam, kde je nezralá jizva.
  • 1

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.