Upozornění!
Souhlasím Zrušit
 
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Lifting čela

 

Po operaci

Výkon lze provést i ambulantně, nebo první noc stráví pacient pod kontrolou personálu na lůžkovém oddělení. Pobyt může být v souvislosti s celkovým zdravotním stavem i delší.

Hojení a jeho rychlost je individuální, různé typy stehů se odstraňují většinou sedmý, desátý, eventuelně čtrnáctý den po operaci, avšak může to být i později, podle stavu rány. Většinou pátý den po operaci se odstraní obvaz a pacient si může umýt vlasy jemným šampónem. Dále již probíhá hojení bez obvazu.

Během pobytu na lůžku po operaci i prvních pět dní po propuštění domů je nutný převážně klid na lůžku. Je možné také sedět, nehýbat hlavou, nevykonávat žádné práce. Strava je doporučována kašovitá. Po 5. pooperačním dni nevyžaduje žádné omezení, jen dostatek vitamínů pokud možno v přírodním stavu. Po sejmutí obvazu jsou již možné krátké vycházky. Na noc doporučujeme hedvábný šátek uvázaný na “babku”, který každý den dezinfikujeme přežehlením, abychom chránili hojící se operační rány.

Vlasy při operaci neholíme, pouze v místech řezů je češeme na pěšinku. Po sejmutí obvazu dochází ke zdánlivě většímu vypadávání vlasů, jedná se však o vlasy, které běžně odstraňujeme denním česáním a které se za několik dní pod obvazy nashromáždily. V pooperačním období nedoporučujeme barvení vlasů a trvalou ondulaci do jednoho měsíce po odstranění stehů, protože některé používané chemické preparáty jsou jedovaté.

V místech, kde byla kůže čela uvolněna od spodiny, je na několik týdnů ovlivněná citlivost, vše se však postupně upraví. Také pocity tahu a tlaku v operovaných místech jsou běžným průvodním jevem a během několika týdnů se upraví. Půl roku po operaci také nedoporučujeme laserové omlazení, nebo peeling a masáže obličeje a i později jen odborné, které mají tonizující účinek, protože neodborná masáž kůži a svaly vytahuje, a to urychluje pokles jejího napětí. Také nadměrné a prudké opalování přináší více škody než užitku. Kůži vysušuje a napomáhá ke zvýšené tvorbě vrásek. Může dojít i k tvorbě trvalých pigmentových skvrn po časném opalování. Opalování všeobecně doporučujeme až po třech měsících od operace.

Po každém chirurgickém výkonu je nadmíru vhodné přilepšit si užíváním léku Wobenzym, nebo Phlogenzym. Jsou to léky pro zlepšení průtoku lymfy tělem, urychlují hojivost potenciací (podporou) imunitního systému. Více informací o těchto lécích pro úspěšnější rekonvalescenci naleznete na www.mucos.cz.

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.