Upozornění!
Souhlasím Zrušit

Obřízka

 

Poradna

Položit dotazV této sekci naleznete všechny dotazy, které sem byly vloženy a následně lékařem zodpovězeny. V případě, že nenaleznete dotaz a odpověď na to, co zajímá právě Vás, pak můžete položit svůj vlastní dotaz a MUDr. David Tomášek Vám ho zodpoví.
Poradna je zcela anonymní, není potřeba uvádět jméno či další údaje. Vaši odpověď naleznete zde v této sekci.

V této sekci naleznete všechny chronologicky řazené dotazy ze všech zákroků, které k nám klienti vkládají. Pokud si přejete vyhledat otázky a odpovědi ke konkrétnímu zákroku, pak vyberte daný zákrok ve výběrovém okénku.

Trhliny na penisu
Obřízka, Zdeněk, 02.03.2018
Dobrý den. Před 16 lety jsem prodělal celkovou obřízku. Bohužel v poslední době nabývám pocitu, že budu muset tento zákrok podstoupit znova. Během každého sexu se mi v oblasti pod žaludem udělají tržné rány a nejsem schopen samotný akt dokončit pro nesnesitelnou bolest. Trvá potom několik týdnů znovu uzdravení a samotný penis vypadá tak, že se zbylá předkožka opět sloučila s žaludem. Tudíž následují další obavy z následujícího sexu, kdy vím, že se kůže oddělí od žaludu a opět nastanou tržné rány. Již jsem navštívil urologii, kde jsem dostal pouze mast na zhojení rány. Dal by se tento problém nějak řešit? Děkuji za odpověď.
Záleží na množství zbylé kůže penisu. Jedná se nejspíš o recidivu fimosy. Pro řešení je nutné to předem vidět.
Dirka na přední straně penisu
Obřízka, GreenSmile, 20.11.2017
Dobrý den, před 17 dni jsme byl na obřízce. Problém je v tom že na přední straně penisu mám menší dirku. Chtěl bych se zeptat jestli s tím mám jít do nemocnice nebo se to zahojí samo. Děkuji za odpověď.
To není dirka jako taková, to se špatně hojí sliznice, Doporučuji častá toaleta tak 5-7x denně a mazat Haemagelem. Jen se Vám prodloužila léčba. Vetšinou se takovéto problémy časem zahojí a ani to pak nevnímnete. Ale píši "většinou"...
Zvýšená citlivost při pohlavním styku
Obřízka, Ronald, 14.03.2017
Dobrý den, Mám obřízku už pátým rokem ale stále se mi nesnížila citlivost při pohlavním styku. Můžu mít pohlavní styk maximálně tak půl minuty a neexistuje žádný způsob jak ho prodloužit. Nevíte čím by to mohlo být a nebo kdo by mi mohl pomoci? Musím ještě podotknout že to není psychologický problém.
Psychologický problém to tedy je, protože žádná jiná chirurgická možnost není. Chce to najít si opravdu DOBRÉHO sexuologa. Mrzí mne, že Vám vylučuji Vaší poslední připomínku, ale dobrý specialista v uvedeném oboru to určitě zvládne.
penis zvětšení v klid.stavu
Obřízka, snek, 31.12.2015
Dobrý den pane doktore měl bych na vás dotaz,ohledně penisu v erekci jsem s délkou spokojený,ale špatně se vrací předkožka v klidu je zase hodně malý nedá se s tím něco udělat? Docela mě to trápí čtenář z Moravy
Není důvod si s tímto "problémem" dělat starosti. Je to jen známka zdravého houbovitého tělesa. Jedinou chirurgickou možností je penis prodloužit uvolněním vazu který penis připevňuje ke sponě stydké. Jedná se o jediné možné prodloužení penisu, které v současnosti existuje bez poškození okolních struktur. Tento typ operace provádíme už od doby, kdy se to v naší republice operuje. Penis jakoby vypadne z těla ven a zdá se tak delší...
Frenuloplastika
Obřízka, Nomurr, 09.11.2015
Dobrý den, je možné frenuloplastiku provést tak, že se uzdička neodstraní, ale pouze se přetně, aby zůstala její citlivost (alespoň částečně)? Děláte také tento zákrok? A jaká je cena? Dále mám obavu jak probíhá znecitlivění, četl jsem o opichu příslušných nervů u stydké kosti... Jak moc toto bolí? Děkuji za odpovědi, Nomurr
Já uzdičku neodstraňuji, ale řeším situaci tzv Z plastikou, kdy řezem v ose uzdičky vytvořím jakýsi tvar blesku a po uvolnění se klínky tkáně samy prohodí a pak se to jen zašije. Pokud bych uzdičku jen přetnul, pak se tato "rozlétne", ale vytvoří se defekt, který se dlouho a bolestivě hojí. Vůbec hojení uvolněné uzdičky je nepříjemné. Ale po zhojení je stav maximální pohody.. Ten opich při basi penisu je svodná anestesie za cenu dvou vpichů. Já provádím přímo lokální anestesii se vpichem do uzdičky, která je často projizvená a píchnutí se dá vydržet (zatím mi to za poslední léta vydrželi všichni ;-). Výkon tak moc bolestivý není, respektive je cítit jen ten vpich. Cena bezkomplikovaného řešení uzdičky je 8 tis.
Bolestivá erekce
Obřízka, petr, 07.10.2015
Dobrý den, když v noci spim tak mě vždy probudí bolestivá erekce ,kterou neovlivnim. Chtěl bych se zeptat co mi na to pomůže. Děkuji
Bohužel tento problém Vám zodpovědně nezodpovím, je to urologická problematika. Obraťte se na urologická pracoviště.
citlivost žaludu
Obřízka, marek, 03.10.2015
Dobrý den,chtěl bych se zeptat na citlivost žaludu. jsem den po obřízce a žalud je ješte od krve.Chtěl bych si to umýt jenže když na to pustím vodu tak to bolí a ze spoda pálí. Mohli byste mi poradit co stím ? Děkuju.
Na tuto otázku by Vám měl odpovědět Váš operatér. Každý z nás totiž, tak trochu operuje po svém a tedy zodpovědná odpověď ode mne být nemůže. Nicméně si penis vložte opatrně do vlažné vody s polovinou obsahu s 3% peroxidem vodíku. Teplotu vody zkuste pro Vás optimální. Vždy je lepší chladnější a chvíli žalud oplachujte a ponořujte. Bolestivé by to být nemělo.
Dobrý den,mám jít na obřízku ze zdravotních důvodů
Obřízka, Petr K., 11.07.2015
Na netu jsem našel video, kde prováděj obřízku pomocí dvou kroužků, kterými sevřou předkožku. Je to zákrok bez šití. Zajímalo by mě,jak se tento způsob jmenuje a zda se dá provést i u nás v ČR. Zdravotní pojišťovna to zřejmě hradit nebude,tak v jaké cenové relaci se pohybuje. Moc děkuji,Petr Korejtko
Tuto metodiku jsem na internetu shlédl také, bohužel také nevím jak se jmenuje. Jedná se však o jednoduchou metodiku vhodnou pro děti, protože je rychlá a bez mnoha obtěžujících situací, právě jako odstraňování stehů. Z mého pohledu to však nemá nic společného s estetickou chirurgií. Jedná se o problematiku urologickou, kde se jen ubere předkožka, bez jakéhokoliv vyměřování a kreativity ovlivňující vzhled a tvar. Ani nevím, zda se používá, či je vhodná pro dospělé. Bohužel, dnes media dávají do éteru mnoho postupů, které jsou jak ve vývoji, nebo ne úplně efektivní pro kohokoliv, což o tomto postupu ovšem říci nemohu. V rámci estetického výkonu já vyměřuji množství odstraňované tkáně a situaci řeším s co největší opatrností. Výkonů neprovádíme ani tolik jako na urologiích, ale vím, že se mnoho mužů uchyluje právě do ambulancí estetického chirurga než na urologii, kde je dokonce tato služba hrazená ZP.
nepříjemné tření o prádlo
Obřízka, shladek, 11.03.2015
Jsem po obřízce a je mi velmi nepříjemné, jak se obnažený žalud tře o spodní prádlo. Pomine tento pocit? Lze pro to něco udělat?
První měsíce to musíte vydržet, vše by se mělo upravit.
krvavý ejakulát
Obřízka, h-o-n-z-a, 11.03.2015
Jsem po obřízce cca 3 týdny a po první masturbaci byl ejakulát hrudkovitý a krvavý. Je to normální?
Normální není hlavně to, že masturbujete tři týdny po operaci. Pak může dojít hlavně k tomuto krvácení.
posměch u dítěte
Obřízka, kudlik, 11.03.2015
Mému synovi v jeho čtyřech letech nejde přetahovat předkožka. Ráda bych předkožku chirurgicky odstranila, nebo alespon nařízla, ale bojím se, aby nebyl ve školce vystaven posměchu. Co doporučujete?
Návštěvu a konzultaci s dětským chirurgem, eventuálně s dětským gynekologem. Spolužáci takovouto situaci nemusejí vůbec vnímat.
obřezání novorozeněte
Obřízka, petra p., 11.03.2015
Ráda bych z hygienických důvodů nechala obřezat svého novorozeného chlapce. Kdy nejdříve je možné operaci podstoupit? A kolik stojí u dětí?
Tuto situaci řeší dětští chirurgové. Já tuto situaci považuji za znásilnění dítěte. Muž by si takovouto situaci měl řešit sám. Povinností rodičů je především postarat se o řádnou hygienu pod předkožkou jejich synka.
nepříjemný pocit po obřízce
Obřízka, x-l-x, 11.03.2015
Jsem po obřízce a při erekci mám pocit, že se mi kůže přepne a roztrhne. Z tohoto důvodu se bojím mít i pohlavní styk. Je to vůbec možné?
Možné to je. Jizva bývá někdy tužší. Nutno situaci konzultovat s operatérem.
gay-obřízka
Obřízka, jenda, 11.03.2015
Jsem homosexuál a chtěl jsem se zeptat, zda platí stejná pravidla prvního sexu po operaci jako u heterosexuálů, čili 6 týdnů? Nebo zda jsou pravidla přísnější.
Pravidla jsou stejná, anální sex se nedoporučuje dříve než za 3 měsíce po zhojení.

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.
 

Neváhejte s konzultací – pomůžeme Vám!

V případě, že uvažujete o některém ze zákroků estetické plastické operace,
doporučujeme objednat se k nám na zcela nezávaznou osobní konzultaci,
kde s Vámi náš špičkový plastický chirurg MUDr. David Tomášek
podrobně projedná Váš problém a navrhne možná řešení. OBJEDNAT KONZULTACI