Upozornění!
Souhlasím Zrušit
 
Souhlas se zpracováním osobních údajů

Implantace varlat

 

Po operaci

Nejméně po dobu 7‒9 dnů se doporučují obklady, které se obměňují minimálně po 2 hodinách. Po každé toaletě (močení a stolice) a 3× denně doporučujeme sprchu či prosté omytí varlat a jizvy, eventuálně koupel (optimálně borová voda či narůžovělá voda s hypermanganem). S tímto postupem se začíná hned po operaci. Chlazení v krajině implantovaného varlete je nutno regulovat, aby nedošlo k prochlazení močového měchýře, a je omezeno ve chvíli náznaků bolestí močového měchýře nebo pálení či řezání při močení. Vše se provádí v klidu v domácím prostředí po dobu 1‒2 týdnů.

Počáteční otoky jsou patrné nejvíce v prvním týdnu. Odstraňování stehů se provádí za 9 – 11 dní.

1 měsíc je nutné danou partii absolutně nenamáhat. Další dva měsíce je důležité vyhnout se činnostem, u kterých hrozí poranění sedací krajiny (jízda na kole, fotbal,…).

Někdy se stává, že varle nabývá vodorovné pozice. Tuto situaci lze řešit pouhým vytvarováním. Vzhledem k tomu, že zdravé varle zastupuje funkci chybějícího, je častokrát poměrně větší než standardní párová varlata a tak se často vybírají větší velikostní kategorie implantovaného materiálu. Vzácně se podaří výběr velikosti implantátu tak, aby byla obě varlata stejná. To vede k většímu uspokojení operovaného. Někdy se však symetrie nedá dosáhnout, protože zdravé varle má nadstandardní velikost. Asymetrie stavu nevadí, neboť jsou varlata u zdravých mužů také asymetrická tak v 90 %. Asymetrie je tedy fysiologický stav. Někdy může být varle většinou tužší vzácně měkčí. Stav by se měl tak do roka upravit.

Pevné zhojení trvá nejméně měsíc, proto po tuto dobu nedoporučujeme pohlavní styk a masturbaci. Vzhledem k dlouhodobému zrání jizvy jsou vhodné kontroly do třetího měsíce.

Po každém chirurgickém výkonu je nadmíru vhodné přilepšit si užíváním léku Wobenzym, nebo Phlogenzym. Jsou to léky pro zlepšení průtoku lymfy tělem, urychlují hojivost potenciací (podporou) imunitního systému. Více informací o těchto lécích pro úspěšnější rekonvalescenci naleznete na www.mucos.cz.

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.