Upozornění!
Souhlasím Zrušit

Plastika hráze

 

Poradna

Položit dotazV této sekci naleznete všechny dotazy, které sem byly vloženy a následně lékařem zodpovězeny. V případě, že nenaleznete dotaz a odpověď na to, co zajímá právě Vás, pak můžete položit svůj vlastní dotaz a MUDr. David Tomášek Vám ho zodpoví.
Poradna je zcela anonymní, není potřeba uvádět jméno či další údaje. Vaši odpověď naleznete zde v této sekci.

V této sekci naleznete všechny chronologicky řazené dotazy ze všech zákroků, které k nám klienti vkládají. Pokud si přejete vyhledat otázky a odpovědi ke konkrétnímu zákroku, pak vyberte daný zákrok ve výběrovém okénku.

Plastika hraze po porodu
Plastika hráze, Michaela, 18.05.2018
Dobry den, chtela jsem se zeptat na kolil by priblizne vysla plastika hraze po porodu. A jak dlouho po porodu je mozne tento zakrok provest. Jsem teprve 8 tydnu po porodu. Ale mam pocit ze me špatně sešili protože tam mam da se rici velkou diru spise jakoby jeden pysk uplne jakoby useknuty(nevim jak to presne popsat) vypada to hure nez je na fotkach pred/po. Bojim se kvuli tomu i sexu s pritelem po psychicke strance tak hledam nejake reseni. Moc vam dekuji za odpoved.
Určitě je čas, operuji tyto problémy až rok po zhojení, vyšetřením už teď nebráním, lze poradit s péčí (cvičení, tlakové masáže a pod) objednejte se na konsultaci na 607990077
opakovaná zúžení poševního vchodu
Plastika hráze, Daniela, 03.02.2018
Dobrý den pane doktore, je mi 48 let a asi před 4 lety se mi na poševním vchodu /hrázi/ začaly dělat prasklinky jako když Vám praskne ret, tedy pouze při pohlavním styku. Je to velmi bolestivé. Do týdne se bolavé místo opět zhojí a pak opětovně při styku praskne. Můj gynekolog to řešil již 2x tzv. plastikou hráze, ale to mi bolavé místo jen vyřízl a poševní vchod se tím tak zúžil. Jenže prasklina se tvoří stále dál a víc mi ještě zúžit poš.vchod už snad ani nejde.. Hystologie je v pořádku. Je prosím ještě nějaký jiný způsob jak mě tohoto velmi bolestivého problému zbavit?
Já osobně si myslím, že pomůže jedině chirurgický výkon. Ale ne pouze vytnutí problému a zašití. Jde o posun tkáně na své místo. Ale je to velice složité a mám obavy, že potřetí se do toho nikomu z chirurgů nebude chtít. Tkáň je projizvená a může prasaknout až do konečníku a pak to přináší nedozírné následky. Je to neobvyklý problém, málo kdo to řeší a má to velikou rizikovost. Vysvětlil bych při konsultaci, ale nic neslibuji. Je mi to velice líto. Očekávat tento problém po každém styku snižuje, dle mého, velice hodnotu života...
Vyřeší mé problémy plastika hráze?
Plastika hráze, Anicka, 18.06.2017
Vážený pane doktore, prosím Vás o názor, zda mi na mé \"potíže\" pomůže plastika hráze, která nyní vypadá přibližně, jako zde na webu ve fotogalerii \"před a po\" (foto č.1). Problém se týká nekontrolovaného a tím nepříjemného pro mě i okolí jakoby \"plynatosti\" nebo nevím,jak to přesně nazvat, zvláště tedy při pohybu. Poté při velkém fyzickém vyčerpání (po běhu), neudržím moč a nemohu ji již zastavit,aniž bych 100x chtěla. :-( porody v Podolí 2011 a 2013, na mou výšku 157cm 3930g a 54cm a 3800g a 49cm, v obu případech nástřih hráze. Myslíte, že by se to provedenou plastikou vyřešilo? Děkuji za odpověď. AD.
Určitě by byl dobrý primárně názor urogynekologa, protože máte problémy s močením. Doporučuji doc. M. Otčenáška (najděte si na webu) s ním jsem tuto problematiku řešil právě v Podolí. Po té se stavte právě třeba u nás a já zhodnotím situaci. Poporodní traumata neřeším dříve než za rok od zhojení a v době, kdy skončíte kojení.
Hráze po porodu
Plastika hráze, Andrea, 27.04.2017
Dobrý den. Som 8 mesiacov po vaginálnom pôrode s epiziotomiou ( 5 stehov, nekomplikované ale bolestivé hojenie), ktorá ale nebola zošitá správne a stále spôsobuje diskomfort - sexuálny i hygienický. V mieste epiziotomie je úplná absencia kaudálnej tretiny labia minor s incisurou, chýba interlabiálny sulkus v rozsahu cca 1/3 dĺžky labia. Ďalšie tehotenstvo plánujem za cca 4-5 rokov. Chcem Vás poprosiť o radu, či má zmysel a je rozumné tento problém riešit teraz, alebo počkať až po druhom tehotenstve. Rada by som to vyriešila čo najskôr , ale nechcem sa zbytočne unáhliť. Vopred ďakujem za odpoveď.
Smysl řešit to co nejdříve má, ale řešení by mělo být do roka od zhojení konservativní (toaleta, cvičení, kontroly u specialisty- urogynekologa a podobně). Až po roce od zhojení lze operovat a rekonstruovat s očekáváním dobrého výsledku. Rodit potom lze - vysvětlím při konsultaci. Přijeďte se ukázat ....
Plastika pochvy
Plastika hráze, Hello, 24.08.2016
Dobry den,jsem kratce po plasticke operaci pochvy.Po porodu se mi posunula predni posevni stena i deloha a pretrhaly vazy.vidim si stale posevni steny.Da se s tim prosim neco delat?Dekuji za odpoved.
Toto není problematika plastického chirurga. Také Vás operovali gynekologové a určitě ne plastický chirurg. Tedy Vám bohužel na toto nemohu ano nedokážu odpovědět. Lituji...
Prolaps dělohy
Plastika hráze, Karolína, 11.12.2015
Dobrý den, pane doktore, mám prolaps dělohy, je mi 53 let, měla jsem těžký porod. Vyřešila by to plastika, např. vytažení dělohy nahoru plus zúžení pochvy? Nebo je nutnosti závěs ke kostrči s cizími materiály v těle, nebo dokonce odstranění dělohy? Děkuji Vám moc za odpověď.
Prolaps dělohy je rozhodně problematika léčby gynekologů , i když se při operaci dělohy používá pojem "plastika" to nepřísluší nám plastickým chirurgům. Já provádím estetické, ale někdy i funkční plastiky genitálu tedy plastiky malých stydkých pysků a perineoplastiky tedy plastiky poporodního traumatu. Vaši odpověď získáte u gynekologa, který Vás vyšetří. Mrzí mne, že Vám nemohu ani poradit...
Pomohla by plastika?
Plastika hráze, Jitka, 10.11.2015
Dobrý den.Asi před rokem a půl jsem byla na perineoplastice v Praze-Podolí,kvůli komplikacím a rozpadení většiny šití operaci opakovali,avšak s výsledkem pro mě neuspokojivým.Jizva je stále bolestivá,pochva získala prazvláštní tvar a poměrně hodně mi vyvýšili hráz,takže pohlavní styk je pro mě velmi nepříjemný. Pomohla by na tyto potíže plastika?
Reoperace lze optimálně řešit až rok po zhojení. Nicméně vyjádření zda je to na výkon či ne Vám mohu po podrobném vyšetření a konsultaci dát už nyní. Citlivost po zhojení bývá dlouho a ten rok do možné reoperace vše vyřeší. Tedy primárně mějte trpělivost. Prodloužení hráze je jen dobře. Ta byla před porodem asi také vysoká. Takže zda to řešit dalším výkonem, či ne se mohu vyjádřit až po vyšetření. Takto na dálku by to opravdu odpovědět kladně nebylo fér.
delka hospitalizace
Plastika hráze, Zuzana, 08.10.2015
Dobry den, chtela bych se zeptat, jak dlouha je hospitalizace po operaci? zda pacientka odchazi domu jeste ten samy den, ci az druhy? a jak dloho trva samotna operace, kvuli doprovodu (odvozu)? dekuji
Záleží na tom v jakém rozsahu je perineoplastika prováděna a zda v lok anestesii, nebo v anestesii celkové. Pokud je nutnost ponechat odsávací drén, což je vzácnější (náročný výkon), pak je jednodenní hospitalisace s propuštěním po 24 hodinách, tedy kolem 14 hodiny následujícího dne. Pokud se jedná o méně náročný výkon, třeba i s celkovou anestesií , propouštíme klientku ten samý den ve chvíli, kdy se cítí dobře, je při vědomí, přiměřeně reaguje pak propouštíme a předáváme doprovodu.
Problematika po porodu
Plastika hráze, gaba.simi, 03.08.2015
Dobrý den, jsem čtyři měsíce po porodu. Mám nepříjemně citlivá rodidla při styku a bolest v oblasti klitorisu a samotného klitorisu. Nelze dojít k vyvrcholeni a ani uspokojení sama sebe. Přejde to časem nebo je dobré sjednat u vás vyšetření? Hradí se? Dekuji
Jste sice velmi brzy po porodu, ale vyšetřit a poradit jakousi prevenci k lepšímu hojení mohu. Pokud by situace Vašich rodidel byla na chirurgické řešení, stejně bych Vás neoperoval dříve než minimálně rok po zhojení. Tkáně musí "vyzrát" aby bylo eventuální šití pevné a neprořezávaly se stehy. Při dobré konservativní léčbě se někdy dokonce stane, že problémy ustoupí a klientka ani po roce od zhojení již nepřijde. Konsultace (bohužel) je hrazená, neboť jsme privátní pracoviště a nedostali jsem smlouvu s pojišťovnami. Účtujeme 500 Kč za konsultaci. Stejně jako eventuální chirurgický je hrazen klientkou. Jsem si vědom, že se jedná o poporodní trauma, které by měla pojišťovna hradit, ale jen na smluvních pracovištích. Zkuste se objednat na ÚMPD, kde jsem pracoval a tehdy tam tzv. perineální poradna byla. Tam by to hrazené pojišťovnou asi bylo.
poporodni komplikace
Plastika hráze, 11.03.2015
dobry den, pri porodu me miminko hodne vnitrne i venku potrhalo. hrazi mi zasily, ale zbytek je v katastrofalnim stavu. Je moznost to operovat a nechat to hradit pojistovnu? mam vzp. dekuji moc
Rekonstrukce rodidel kryté pojišťovnou by se měli provádět na smluvních gynekologických zařízeních. Alespoň se tak dělo, když jsem na jednom takovém gynekologicko-porodnickém pracovišti jako plastický chirurg léta pracoval. Plastičtí chirurgové na to nemají nejspíše kódy. Naše pracoviště však smlouvy se ZP nedostalo a tak si tento výkon, se kterým mám veliké zkušenosti, musí hradit samy. Samotnému mi je to líto.
  • 1

Objednat konzultaci

V případě, že vážně uvažujete o některém ze zákroku estetické plastické chirurgie, pak se prosím objednejte na nezávaznou osobní konzultaci s naším špičkovým plastickým lékařem MUDr. Davidem Tomáškem. Na konzultaci s Vámi probere a zhodnotí Váš problém a podrobně představí možné metodiky zákroku. Cena konzultace činí 500 Kč bez ohledu na její trvání.

V případě předložení paragonu o provedené konzultaci ke stejnému zákroku z jiného pracoviště Vám konzultaci nebudeme účtovat, a bude tedy zcela ZDARMA.
Cenu konzultace lze uhradit pouze v hotovosti.

 
 
 
 
Souhlasím s tím, aby společnost Centrum estetické plastické chirurgie DaTOM, s.r.o. IČ: 27240983, se sídlem Praha 11-Chodov, Konstantinova 1479/1, PSČ 149 00, jako správce zpracovávala mé osobní údaje uvedené v tomto formuláři v rozsahu jméno, příjmení, email, telefonní číslo za účelem zasílání obchodních sdělení s nabídkami produktů a služeb správce e-mailem či prostřednictvím SMS zpráv. Vaše údaje budou zpracovávány do doby naplnění stanoveného účelu zpracování, nejdéle však do jeho odvolání z Vaší strany. Tento souhlas můžete kdykoli odvolat elektronicky zasláním e-mailové zprávy na adresu info@precizia.cz nebo písemně na adrese správce, aniž by tím byla dotčena zákonnost zpracování založená na tomto souhlasu před jeho odvoláním. Další kontaktní údaje správce naleznete na www.precizia.cz.

Beru na vědomí, v případě využití služeb centra Precizia (estetická a plastická chirurgie) mohou být mé osobní údaje za podmínek stanovených obecně závaznými právními předpisy v rámci farmakovigilance předány držitelům rozhodnutí o registraci a příslušným orgánům veřejné moci v ČR i v zahraničí. V ostatních případech nejsou mé osobní údaje předávány do třetích zemí. Zároveň prohlašuji, že jsem si vědom/a svých práv vyplývajících z ustanovení nařízení EU 2016/679 o ochraně fyzických osob v souvislosti se zpracováním osobních údajů a o volném pohybu těchto údajů a o zrušení směrnice 95/46/ES (nařízení GDPR), zejména svého práva požadovat od správce přístup k mým osobním údajům, práva na opravu či doplnění nepřesných údajů, práva na výmaz osobních
 
 
Nelze přečíst? Změnit obrázek.
 

Neváhejte s konzultací – pomůžeme Vám!

V případě, že uvažujete o některém ze zákroků estetické plastické operace,
doporučujeme objednat se k nám na zcela nezávaznou osobní konzultaci,
kde s Vámi náš špičkový plastický chirurg MUDr. David Tomášek
podrobně projedná Váš problém a navrhne možná řešení. OBJEDNAT KONZULTACI